Po godzinach

Po godzinach 2015-04-08

Inauguracja cyklu „Kino na Łasztowni”

9 kwietnia w Starej Rzeźni odbędzie się pierwszy pokaz filmowy. Stowarzyszenie „in tractU” zaprezentuje dokument „Badjao. Duchy z morza”.

Kadr filmu Kadr filmu "Badjao. Duchy z morza" w reż. Elizy Kubarskiej /fot.: mat. prasowe /
Projekcja rozpocznie się o godz. 18:00 w sali Iluzjon Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Bilety w cenie 12 zł można kupić w CKE Stara Rzeźnia od godziny 17:00 w dniu pokazu. 
 
„Badjao. Duchy z morza / Walking under water” to koprodukcja polsko-brytyjska w reżyserii Elizy Kubarskiej z 2014 roku. Dokument ilustruje ostatnie dni Badjao - ludzi-ryb z Borneo. Film jest poruszającą historią dziesięcioletniego Sariego i jego wujka Alexana, ostatniego nurka głębinowego z wyspy Mabul, obrazuje ich niezwykłą więź z oceanem. Pokazane są tu dawne tradycje plemienia Badjao w formie magicznej narracji, która scala najważniejsze wątki w barwny kolaż fantazji, fikcji i faktu.
 
Projekcja rozpoczyna czwartkowy cykl spotkań o nazwie „Kino na Łasztowni”. Co dwa tygodnie w CKE Stara Rzeźnia, w sali Iluzjon odbywać się będą pokazy filmów. Z biletem wstępu będzie można po seansie skorzystać z zaproszenia do klubu Hormon, gdzie na widzów czekają tego wieczoru specjalne promocje. 
 
- Stowarzyszenie „in tractU” posiada już renomę w szczecińskim środowisku filmowym. Mamy przyjemność gościć ich u nas. Razem z nimi będziemy mieli okazję obejrzeć filmowe perełki, które na pewno nie zawiodą nawet najbardziej wymagającego kinomana – mówi Maja Żeglin z CKE Stara Rzeźnia.
 
 

AK
 
Tematy: Stara Rzeźnia (29) | po godzinach (28) | CSL (15) | Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia (13) | Maja Żeglin (2) | Stowarzyszenie in tractU (1) | Kino na Łasztowni (1) |
aktualizowano: 2015-04-08 19:11
Wszystkich rekordów:

Społeczność