Informacje

Informacje 2019-05-09

Lastadia Office z nowym właścicielem

Wywodzący się ze Szczecina deweloper SGI sprzedał biurowiec na szczecińskiej Łasztowni.

Biurowiec Lastadia /fot.: mat. Lastadia / Biurowiec Lastadia /fot.: mat. Lastadia /

Lastadia Office to sześciokondygnacyjny biurowiec zlokalizowany przy ulicy Zbożowej. W wyniku transakcji nowym właścicielem budynku została spółka EuroEast 4 BV należąca do europejskich i azjatyckich inwestorów. Nowego właściciela reprezentuje firma zarządzająca Greenstone Sp. z o.o.

SGI to firma inwestycyjna, specjalizująca się w budowie apartamentów oraz biur. Działa na polskim rynku od 1990 roku, wcześniej jako część Grupy Komfort. W Szczecinie zrealizowała 16 dużych inwestycji mieszkaniowych, biurowiec Lastadia Office oraz dwa centra handlowe. Obecnie SGI skupia się na budowie mieszkań w Warszawie oraz inwestycjach na rynku kapitałowym.

– Dzięki swojemu wyjątkowemu położeniu, Lastadia Office jest unikatowym projektem w skali Szczecina. Biurowiec położony jest przy nabrzeżu Odry, skąd rozciąga się przepiękny widok na Katedrę Św. Jakuba, Stare Miasto, Zamek Książąt Pomorskich i Wały Chrobrego. Obiekt oferuje na wynajem około 12,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A, zlokalizowanej na sześciu kondygnacjach, co czyni go atrakcyjnym i niezwykle pożądanym miejscem pracy dla wielu firm i korporacji, potwierdzone przez 100 proc. wynajęcie części biurowej obiektu – twierdzi Rafał Proczek, senior consultant, Działu Rynków Kapitałowych CEE w BNP Paribas Real Estate. 

Do dyspozycji najemców w budynku znajduje się ponad 200 miejsc parkingowych. Projekt biurowca stworzyła szczecińska pracownia Orłowski, Szymański – Architekci.

– Aktualnie miasto oferuje blisko 160 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni klasy A. Na koniec 2018 roku absorpcja netto w Szczecinie wyniosła blisko 10 tys. mkw. i drugi rok z rzędu była prawie czterokrotnie wyższa niż poziom nowej podaży zarejestrowany w tym okresie. Transakcja potwierdza szybki rozwój potencjału rynku biurowego w Szczecinie - powiedział Piotr Goździewicz, dyrektor Działu Rynków Kapitałowych CEE w BNP Paribas Real Estate.

mab

Tematy: nieruchomości (112) | Lastadia (6) | SGI (3) | Greenstone (1) |
aktualizowano: 2019-06-10 11:09
Wszystkich rekordów: