Informacje

Informacje 2020-06-24

Hipermarket przy ul. Milczańskiej nie zmieni się w Netto

To jedyny obiekt na Pomorzu Zachodnim, który nie podlega umowie sprzedaży do Salling Group sklepów i magazynów sieci Tesco w Polsce.

Po transakcji z Tesco Polska liczba sklepów Netto w Polsce zwiększy się do niemal 700 /fot.: SG / Po transakcji z Tesco Polska liczba sklepów Netto w Polsce zwiększy się do niemal 700 /fot.: SG /

Salling Group, spółka macierzysta Netto Polska (firma ma siedzibę w Motańcu koło Stargardu), porozumiała się  z Tesco Polska w sprawie przejęcia działalności spółki, w tym jej sklepów i magazynów. Transakcja obejmuje przejęcie przez Salling Group 301 sklepów i dwóch magazynów. W ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group.

Netto Polska prowadzi obecnie 386 sklepów. Janusz Stroka, prezes Netto Polska, z entuzjazmem odnosi się do perspektywy wprowadzenia konceptu Netto w całym kraju:  – Konsolidując obie sieci handlowe na rozwojowym rynku, robimy znaczący krok w realizacji strategii całej naszej grupy, stając się jednym z czołowych graczy na jednym z największych rynków w Europie.
Salling Group planuje przekształcić nabyte sklepy Tesco w Netto 3.0 nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Do tego czasu będą one działały pod szyldem Tesco. Szczegółowy plan dla każdego sklepu zostanie opracowany w najbliższych miesiącach.

Wartość transakcji to 900 mln zł. Transakcja musi zostać zweryfikowana i zatwierdzona przez urzędy regulacyjne. Jej sfinalizowanie spodziewane jest w czwartym kwartale 2020 roku.

Jest jednak kilka wyjątków. jednym z nich jest hipermarket Tesco działający przy ul. Milczańskiej w Szczecinie.
"Pozostałe sklepy w Szczecinie oraz innych miastach województwa zachodniopomorskiego zostaną sprzedane do Salling Group i zmienią szyld na Netto do 24 miesięcy po podpisaniu umowy. Pracownicy przejdą do Netto zgodnie z umową. Pragniemy podkreślić, że obecnie nasze sklepy pozostają otwarte bez zmian. Transakcja sprzedaży do Salling Group zostanie sfinalizowana po uzyskaniu zgód organów antymonopolowych" - informuje biuro prasowe Tesco Polska.

Co dalej z hipermarketem Tesco przy ul. Milczańskiej? "Tesco prowadzi rozmowy na temat różnych opcji w stosunku do sklepów nieobjętych transakcją." - informuje biuro prasowe firmy.

Netto Polska zatrudnia ok. 5,5 tys. pracowników. Pierwszy sklep Netto w Polsce został otwarty w 1995 roku w Szczecinie, gdzie Netto Polska ma swoją siedzibę. W Niemczech, Danii i Polsce Netto prowadzi prawie 1250 sklepów.

Salling Group posiada prawie 200 supermarketów, hipermarketów, domów towarowych, restauracji i sklepów internetowych w rodzimej Danii. Roczny obrót detalisty wynosi 34 mld zł.

mab

Tematy: handel (54) | Netto (12) | Tesco (1) |
aktualizowano: 2020-09-14 14:44
Wszystkich rekordów:

Społeczność