Informacje 2019-03-06

Fabryka siłowników urośnie trzykrotnie

Siedzibę trzykrotnie większą od dotychczasowej będzie miał Hydroline, fiński producent siłowników hydraulicznych. Dostosowany do potrzeb firmy obiekt o powierzchni 13 tys. m kw. buduje w Stargardzie Panattoni Europe. Będą nowe miejsca pracy.

Fabryka Hydroline w Stargardzie /fot.: mab / Fabryka Hydroline w Stargardzie /fot.: mab /

Hydroline ma coraz więcej zamówień i coraz więcej produkuje. To dlatego firma zdecydowała się na budowę obiektu produkcyjnego zlokalizowanego w Stargardzie, w sąsiedztwie obecnej fabryki.

W inwestycji o powierzchni 13 tys. m kw. część przemysłowa zajmie ponad 12 tys. m kw. i zostanie przygotowana pod przyszłą rozbudowę. W wyposażeniu tej części budynku znajdą się m.in.: pomieszczenie sprężonego powietrza, pomieszczenie do malowania i akumulatorownia wózków widłowych. 12,5 proc powierzchni dachu stanowić będą świetliki, a natężenie oświetlenia LED wyniesie 500 lux. Część socjalno-biurowa zajmie blisko 1 tys. m kw. Całość powstaje w modelu BTS (budowa pod potrzeby klienta). Inwestycj ama być gotowa w czerwcu.

- Najnowsza inwestycja Panattoni Europe jest przykładem relokacji obiektu fabrycznego – skomplikowanej struktury współpracy, w której zawarte jest przeniesienie całej technologii przyszłego właściciela obiektu w możliwie jak najkrótszym czasie. Priorytetem jest zachowanie ciągłości linii produkcyjnych Hydroline - podkreśla Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe i do dodaje: - Realizacja napiętego harmonogramu już na etapie przygotowawczym nie byłaby możliwa bez bardzo dobrej współpracy i wsparcia ze strony Urzędu Miasta.

Panattoni Europe, pionier szytych na miarę projektów przemysłowych na rynku polskim, ma w portfolio wiele hal produkcyjnych i magazynowych. Tylko w 2018 r. Panattoni Europe rozpoczął budowę ok. 200 tys. m kw. powierzchni produkcyjnej, w tym największą fabryka zmywarek (58 500 m kw.) BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Łodzi, w ramach Central European Logistics Hub; 10 tys. m kw. fabryki komponentów hydraulicznych dla firmy Voss Fluid, na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, czy trzecią fabrykę realizowaną przez Panattoni Europe dla Ideal Automotive. Tym razem obiekt stanął w Świdnicy, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park i zajął ok. 27 400 m kw.

mab
 

Tematy: Stargard (25) | Hydroline (4) | Panattoni Europe (1) |
aktualizowano: 2019-04-03 08:54
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: